Kas näljutad ennast kogemata?

Näen oma konsultatsioonides ja vestlustes klientidega, et tegelikult on keskmise “tavalise” inimese toidulaud näruselt piiratud ja ühekülgne. Puuvilju ja köögivilju süüakse vähe, kala on kallis, makaronid maitsevad paremini ja laps lihtsalt tahab viinereid ja pihve. Makarone on mõnus kiire teha ja juurikaid ei söö lapsed.. muidugi ei söö, sest ta näeb, et ka sa ise eelistad parem pastat.. eks…

Mingi aja peab meie keha ja ka nahk sellisele toitainevaesusele vastu, kuid kui hakkavad ilmnema nahahaigused nagu akne, rosaatsea jne, siis on aeg selle peale mõtlema hakata. 95% inimestest ei saa oma toidust piisavalt toitaineid kätte.

Kuidas ma seda tean? Sest teen koostööd Norras asuva vereanalüüside laboriga, mille rasvhapete testid annavad meie toidulaua kvaliteedist täiesti halastamatult selge ülevaate. Kahjuks on see kõik naha tervisega seotud.

Kui meie kehas ei ole rasvhapped tasakaalus, siis meie RAKUD ei saa toitaineid kätte. Sisuliselt ujub kõige väärtuslikum lihtsalt kehas ringi, kuid rakkudeni see ei jõua. Ja see tekitab rakkudes põletikku, sest toitainetepuudus näljutab rakke ja jääkained istuvad rakus kinni ning ei lase rakkudel normaalselt funktsioneerida. Ja see ei puuduta meie nahka, vaid kogu keha, sest nahk on vaid üks organ..

Jutt käib asendamatutest rasvhapetest, eriti oomega-3, mida me toidust saame halastamatult vähe ning oomega-6 rasvhapped, mida saame liiga palju. Ja just see tasakaalu puudumine on aluseks sisuliselt kõigile kroonilistele nahaprobleemidele alates naha kuivusest, dermatiidist kuni põletikuliste haigusteni nagu akne ja rosaatsea. Need mängivad olulist rolli nahahaiguste, nagu akne, rosaatsea ja dermatiidi, ennetamises ja ravis, pakkudes mitmeid kasulikke toimeid.

Kuidas asendamatud rasvhapped mõjutavad nahka?

Akne: Uuringud on näidanud, et oomega-3 rasvhapped võivad aidata vähendada akne raskust, kuna neil on põletikuvastased omadused, mis aitavad vähendada nahapõletikku. Lisaks võivad need rasvhapped aidata reguleerida hormoone, mis mõjutavad aknet.

Rosaatsea: Kuigi rosaatsea täpne põhjus pole teada, on leitud, et põletikul on haiguse kujunemises oluline roll. Oomega-3 rasvhapete põletikuvastased omadused võivad aidata leevendada rosaatsea sümptomeid, vähendades naha punetust ja turset.

Dermatiit: Dermatiidi, sealhulgas atoopilise dermatiidi (ekseemi) korral, võivad oomega-3 rasvhapped aidata leevendada naha kuivust ja põletikku, parandades naha barjäärifunktsiooni ja vähendades ärritust.

Kui palju vajavad naised ja mehed asendamatuid rasvhappeid?

Soovitatav päevane tarbimiskogus võib varieeruda sõltuvalt vanusest, soost ja tervislikust seisundist. Üldiselt soovitatakse täiskasvanutel tarbida oomega-3 rasvhappeid päevas umbes 1100 kuni 1600 mg (EPA+DHA). Naised vajavad tavaliselt umbes 1100mg ja mehed 1600mg. Igapäevaselt SPORTI tehes on Sinu vajadus 125% suurem.

AGA

Üle 1.1 miljoni rasvhapete testi näitab, et 95% inimestest on nii nii suures ja pikajalises puudujäägis, et selleks, et saada rakud kehas normaalselt toimima nendest kogustest ei piisa. On vaja teraaapilisi koguseid, et taastada kehas puudujäägid ja alles normaalseks säilitusdoosiks saab pidada neid ülevalpool nimetatud koguseid.

MILLES ON PROBLEEM?

Kas saame asendamatuid rasvhappeid toidust piisavalt? Selles ongi probleem. EI saa.

Me ei saa oma toidust piisavalt asendamatuid rasvhappeid, eriti oomega-3 rasvhappeid. Lääne dieet on sageli rikkam oomega-6 rasvhapete poolest, mis on leitavad taimeõlides ja töödeldud toitudes, samas kui oomega-3 rasvhapped, mida leidub peamiselt rasvastes kalades (nagu lõhe, makrell ja sardiinid), linaseemnetes, chia seemnetes ja kreeka pähklites, tarbitakse vähem. Oomega 3 peaks olema absoluutselt iga inimese lisatoidu nimekirjas, st seda tuleks tarbida igapäevaselt toidulisandina. Kui valida, milline peaks olema SEE ÜKS lisand, mida võtta, siis see peaks olema oomega 3. Teised võivad olla. Aga see peab olema ESIMENE. Sest kui rasvhapped ei ole rakus tasakaalus, siis meie keha ei saa teisi toitaineid ka kätte.

Enamus kaubanduses saadaolevaid oomega preparaate ja lisandeid on aga häbematult väikese toimeainete kontsentratsiooniga, mis tähendab, et nad ei tee seda, mida sa neilt ootad. Ei kata piisavalt seda vajadust, mis on meie rakkudel sünnist surmani, 24/7, iga minut ja iga tund. Surmani. Meie rakud vajavad asendamatuid rasvhappeid kogu aeg, sõltumata vanusest, soost ja elukutsest. Ja tänapäeva toitutootmisest me neid ei saa.

Mida saab teha ise?

Et tagada piisav asendamatute rasvhapete saamine:

  • Söö rohkem rasvaseid kalu: Lisa oma menüüsse regulaarselt rasvaseid kalu.
  • Kasuta linaseemneõli või chia seemneid: Need on taimse päritoluga oomega-3 allikad.
  • TOETA KEHA toidulisanditega!

Tasakaalustatud toitumine, mis sisaldab piisavalt asendamatuid rasvhappeid, võib aidata parandada naha tervist ja vähendada mitmesuguste nahahaiguste sümptomeid. Samuti on oluline meeles pidada, et tervislik elustiil ja korralik nahahooldus mängivad samuti olulist rolli.

Töötan Norras väljatöötatud väga kvaliteetsete terapeutilise kvaliteediga oomega3 rasvhapetega tasakaaluõliga ja soovitan seda absoluutselt kõikidele oma klientidele. Miks? Võid selle kirja algusest uuesti läbi lugeda, sest selgitasin MIKS. Teiseks aga, kuna need on tõesti kvaliteetsed ja puhtad (kasutan ka oma perega ja annan kõigile lastele ja ka abikaasale). Neis on oomega 3 sisaldus üle 2000mg, mis on vajalik selleks, et rakude rasvhapete tasakaal taastuks.

Kui sa kahtled, kas Sinu toidulaual on piisavalt rasvhappeid, siis testime. Tegemist on kuivveretestiga, mille tulemused jõuavad Norra laborist Sinu e-mailile ca 3 nädalaga. Seejärel aitan mina Sul neid tõlgendada nii, et saad päriselt ka aru, mida oma toitumisse juurde lisada ja mida vähemaks võtta.

Kui soovid oma toitumise tasakaalu testida, kirjuta mulle.

Kui tunned, et nahamure on olnud juba pikka aega ja ei ole püsivalt nahka korda saanud, siis tule julgelt tasuta konsultatsiooni, et näha, kas minu lähenemine naha paranemisele saab Sind aidata.

📅 ​Broneeri tasuta sobivusvestlus Zoomis​

Püsi särav ✨

Kaia Kardmaa

holistiline nahaspetsialist

📩 ​Kirjuta mulle​

🎁 ​https://naturee.ee/kingitus/​

Liitu tasuta teadliku näohoolduse grupiga

Sinu nahk väärib parimat 🖤 Kõik soovitused on mu enda peal testitud ✨

ITELLA SMARTPOST 2.95€

Tasuta transport tellimustele üle 50€

KIIRE POSTITAMINE

Kõik tooted kohe olemas

100% TURVALINE

Mugav pangalingiga tasumise võimalus