Akne ja põletiku peamised põhjused

Selgitan täna veidi akne ja ka teiste punetuse ja põletikuga probleemide peamisi põhjuseid ja kuidas holistiline kogu keha toetav lähenemine saab aidata. Akne ja põletikuline nahk ei ole ainult “naha pindmine” probleem, vaid peegeldus keha sisemisest seisundist. Akne ja põletiku peamised põhjused on:

🍃Vale nahahooldus ja poore ummistav kosmeetika. Kas teadsid, et on 120+ koostisainet, mis on teaduslikult tõestatud, et tekitavad nahas ummistusi?

🍃Hormonaalsed muutused, eriti puberteedieas, aga ka täiskasvanueas võivad hormoonid mõjutada nahka.

🍃Toitumine, teatud toidud võivad mõjutada hormoone ja põhjustada aknet ja põletikku ja punetust nahal.

🍃Stress võib põhjustada hormonaalset tasakaalutust ja mõjutada nahka.

Akne tekke peamised põhjused ongi tihedalt seotud põletikuliste protsessidega nahas, mis võivad olla tingitud mitmest erinevast tegurist.

Üks peamisi akne põhjustajaid on rasunäärmete liigne aktiivsus, mis viib liigse rasu tootmiseni. See üleliigne rasu ummistab poore, luues soodsa keskkonna bakterite, eriti Propionibacterium acnes’i kasvuks. Bakterite paljunemine ummistunud poorides kutsub esile põletikulise reaktsiooni, mis väljendub punetuse, turse ja valulike punnide kujul, mida tavaliselt seostatakse aknega.

Hormonaalsed muutused on samuti olulised akne ja põletiku tekkes. Eriti puberteedieas, aga ka täiskasvanueas võivad hormoonide kõikumised, nagu androgeenide taseme tõus, suurendada rasunäärmete aktiivsust, mis omakorda soodustab akne teket. Naistel võivad menstruaaltsükli ajal, raseduse või polütsüstiliste munasarjade sündroomi (PCOS) korral esinevad hormonaalsed kõikumised samuti aknet süvendada.

Lisaks sisekeskkonna teguritele mõjutavad akne ja põletiku teket ka välistegurid, nagu ebatervislik toitumine, stress ja teatud kosmeetikatoodete kasutamine. Ebatervislik toitumine, mis sisaldab suures koguses piimatooteid, suhkruid ja küllastunud rasvu, võib soodustada põletikuliste protsesside teket organismis, mis võib omakorda mõjutada naha seisundit. Stress suurendab kortisooli taset, mis võib samuti tõsta rasu tootmist ja soodustada akne teket. Kosmeetikatooted, mis ummistavad poore või ärritavad nahka, võivad samuti aknet süvendada.

Seega on akne ja põletiku ennetamisel ja ravimisel oluline arvestada nii sisemiste kui ka väliste teguritega. Tervislik eluviis, sealhulgas tasakaalustatud toitumine, piisav uni ja stressi maandamine, koos sobiva nahahooldusrutiiniga, mis ei ummista poore ega ärrita nahka, võib aidata vähendada akne teket ja leevendada põletikulisi sümptomeid. Nahaspetsialistiga konsulteerimine võib pakkuda individuaalseid soovitusi ja võimalusi, mis on kohandatud vastavalt Sinu naha vajadustele.

Minu terviklik lähenemine aitab Sul mõista nende tegurite mõju ja õpetab, kuidas neid hallata. Me vaatame kõike alates Sinu toitumisest kuni igapäevaste harjumusteni.

Kui tunned, et nahamure on olnud juba pikka aega ja ei ole püsivalt nahka korda saanud, siis tule julgelt tasuta konsultatsiooni, et näha, kas minu lähenemine naha paranemisele saab Sind aidata.

📅 ​Broneeri tasuta sobivusvestlus Zoomis​

Püsi särav ✨

Kaia Kardmaa

holistiline nahaspetsialist

📩 ​Kirjuta mulle​

🎁 ​https://naturee.ee/kingitus/​

Liitu tasuta teadliku näohoolduse grupiga

Sinu nahk väärib parimat 🖤 Kõik soovitused on mu enda peal testitud ✨

ITELLA SMARTPOST 2.95€

Tasuta transport tellimustele üle 50€

KIIRE POSTITAMINE

Kõik tooted kohe olemas

100% TURVALINE

Mugav pangalingiga tasumise võimalus